Działdowska Agencja Rozwoju S.A.

Od sierpnia 2020 roku Działdowska Agencja Rozwoju S.A. w partnerstwie z Publicznym Działdowskim Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR Szkołą Policealną realizuje przedsięwzięcie pn. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Działdowie.

LOWE ma z założenia wspierać dorosłych mieszkańców Gminy Działdowo i Gminy Miasta Działdowo w drodze do podnoszenia kwalifikacji i kompetencji oraz umożliwiać im uczestnictwo w życiu kulturalnym.

Mimo niesprzyjających okoliczności i coraz szerszych obostrzeń, w tym dotyczących  kultury i nauki, staramy się krok po kroku motywować  lokalną społeczność do korzystania  z nieodpłatnych form pozaformalnej edukacji, integrować mieszkańców naszej gminy i miasta i dawać wszystkim namiastkę normalności i nadziei.

Aktualnie prowadzimy kursy języka angielskiego i przymierzamy się do kilku nowych zadań. Udało nam się już zrealizować część z planowanych szkoleń rękodzielniczych – m.in. warsztaty scrapbookingu, quillingu, makramy czy warsztaty florystyczne. Dzięki wsparciu naszego partnerstwa przez Bibliotekę – Centrum Kultury w Burkacie, część form szkoleniowych realizujemy na terenie gminy (w świetlicach gminnych). Pozostałe są prowadzone w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR w Działdowie przy  ul. Polnej 11a.

W nadchodzącym czasie będziemy też realizować zajęcia w formie on-line.

Jeśli ktokolwiek byłby zainteresowany skorzystaniem z oferty LOWE, prosimy o kontakt
z biurem lowe: lowe.dzialdowo@gmail.com lub pod nr tel. 505 174 807.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER 2014-2020.

Kategorie: