Działdowska Agencja Rozwoju S.A.

Targowisko

Rok 2020 to dziesiąty rok istnienia i funkcjonowania nowego bazaru położonego przy ul. Hallera 33 w Działdowie, zarządzanego przez Działdowską Agencję Rozwoju S.A. Na placu bazarowym znajdują się 232 stanowiska odkryte oraz 60 zamkniętych, zadaszonych pawilonów, wyposażonych w energię elektryczną i wodę.
 

Godziny funkcjonowania:

 – w okresie letnim /tj. od 01 kwietnia do 30 września/ 6:00 – 18:00

– w okresie zimowym /tj. od 01 października do 31 marca/ 7:00 – 17:00

Uroczyste otwarcie:

W dniu 30 listopada 2010 roku odbyła się inauguracja nowego targowiska. Obecnie znajduje się ono przy ul. Hallera. Realizacja tego przedsięwzięcia, którego inwestorem jest Działdowska Agencja Rozwoju S.A., zakończyła się sukcesem. Na targowisku znajduje się 60 pawilonów handlowych i ok. 232 stanowisk otwartych.

Otwarcie bazaruW uroczystości udział wdzieli, m.in. burmistrz miasta Bronisław Mazurkiewicz, starosta Działdowa Marian Janicki, wójt gminy Paweł Cieśliński. Nie mogło zabraknąć oczywiście kupców oraz wszystkich tych osób, które kibicowały powstaniu tej wielkiej inwestycji. Administratorem nowego bazaru jest DAR S.A., w związku z tym nie mogło zabraknąć okolicznościowego przemówienia prezesa Zarządu Zenona Szacherskiego, który wyraził nadzieję, że nowy bazar będzie spełniał wymagania zarówno mieszkańców Działdowa, jak i kupców oraz że stanie się on swoistego rodzaju centrum handlowym. Powstanie tak dużego kompleksu handlowego jest szansą dla kupców i realną przeciwwagą dla supermarketów.

Po krótkiej przemowie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do pawilonów oraz umów najmu. Kupcy już od 1 grudnia mogą zacząć sprzedaż w nowo wybudowanych pawilonach oraz na tradycyjnych, otwartych stanowiskach handlowych. Otwarciu targowiska towarzyszyło symboliczne przecięcie wstęgi i krótkie przemówienie Burmistrza miasta, który pogratulował zrealizowanej inwestycji oraz życzył kupcom dużych utargów.